Zabytkowy samolot rozbił się w pobliżu Kłobucka

31.05.2019

Zabytkowy samolot rozbił się w pobliżu Kłobucka

W okolicach miejscowości Napoleon w pobliżu Kłobucka rozbił się zabytkowy samolot z okresu II wojny światowej. 41-letni pilot, mieszkaniec Torunia, zginął na miejscu.

Kłobuccy policjanci informacje o zdarzeniu przyjęli o godzinie 10.12. Samolot stylizowany na model Spitfire pochodził z Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w miejscowości Napoleon. Rozbił się w pobliskim lesie. – 41-letni mężczyzna zamierzał lecieć do Płocka. Na pokładzie był sam – informuje sierż. sztab. Joanna Wiącek – Głowacz z kłobuckiej komendy. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, kryminalni, strażacy oraz członek Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. archiwum
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły