Zachęcali młodzież, aby wstąpiła w policyjne szeregi

16.06.2022

Zachęcali młodzież, aby wstąpiła w policyjne szeregi

„Ciekawi świata, ciekawi przyszłości” – pod takim hasłem odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym kampania skierowana do częstochowskich uczniów. Jej celem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie od wielu lat realizowanych jest wiele przedsięwzięć informacyjnych, zachęcających do wstąpienia w szeregi policji. Jednym z nich jest projekt “Ciekawi świata, ciekawi przyszłości” realizowany wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy. – Ma on na celu zachęcenie potencjalnych kandydatów z terenu miasta i powiatu częstochowskiego do podjęcia służby w policji oraz zapoznanie ich ze specyfiką pracy policjanta – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. – W trakcie spotkań z uczniami profilaktycy oraz policyjni jeźdźcy z częstochowskiej prewencji omawiali zasady doboru do służby w policji oraz przedstawiali realia i możliwości służby w naszej formacji – dodaje. Uczestnicy mieli możliwość porównania swoich umiejętności z kryteriami wymaganymi podczas procedury rekrutacyjnej oraz poznali poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, począwszy od złożenia wniosku o przyjęcie do policji, przejścia przez kolejne etapy rekrutacji, a kończąc na przedstawieniu poszczególnych szczebli kariery, możliwości awansu oraz poziomu zarobków mundurowych.

Adresatem przedsięwzięcia była młodzież uczęszczająca do szkół średnich, zwłaszcza klas maturalnych, która w najbliższym czasie będzie decydowała o swojej przyszłości zawodowej.

  • kg
Najnowsze artykuły