Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych

08.07.2019

Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych

Największe przeboje z lat 50. i początku 60. rozbrzmiały w sobotni wieczór na placu Biegańskiego. Szósta już edycja festiwalu “Retro” bawiła się między innymi przy piosenkach wykonywanych przez Renatę Przemyk, Olgę Bończyk, Hannę Śleszyńską czy aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza.

Muzyka w stylu retro rozbrzmiewała na pl. Biegańskiego już od popołudnia. Najpierw wystąpiła Kapela Czerniakowska – zespół z już ponad 50-letnią historią – a potem piosenki swego czasu szalenie lubianego w naszym kraju Marino Mariniego zaśpiewał rodowity Włoch Nicola Palladini.

Koncert główny nosił tytuł „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych”. Usłyszeliśmy m.in.  „Kaziu, zakochaj się”, „Złoty pierścionek”, „Pamiętasz, była jesień”, „Kasztany”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza” czy „Kuba, wyspa jak wulkan gorąca”. Na scenie pojawili się m.in. Renata Przemyk, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Kapela Czerniakowska, częstochowska formacja Makabunda oraz część zespołu Teatru Adama Mickiewicza – Marta Honzatko, Iwona Chołuj, Maciej Półtorak, Waldemar Cudzik i Antoni Rot. Całość poprowadził Artur Barciś, a za scenariusz i reżyserię odpowiadał Robert Dorosławski.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły