Zaczynamy sezon

03.08.2018

Zaczynamy sezon

Tradycji stało się zadość – naszą redakcję odwiedził Lesław Bednarczyk, który ma niebywałe szczęście w znajdowaniu dorodnych grzybów. – Te okazy zebrałem niedaleko domu – na Dźbowie. Chyba na mnie czekały… – podkreśla z dumą szczęśliwy grzybiarz. Po tej wizycie sezon na grzybobranie można już oficjalnie uznać za otwarty.

Poszukiwania grzybów gigantów to jego pasja. Od wielu lat zjawia się w redakcji „Życia…” z kilkoma pięknymi okazami. Tym samym daje nam i naszym czytelnikom sygnał, że można ruszać na grzybobranie. Nie inaczej było w tym roku – wytropił w lesie kolejne piękne – i co najważniejsze – zdrowe okazy. Jeden z nich jest naprawdę imponujący – borowik szlachetny. – Było słonecznie, później przed kilka dni popadało i stwierdziłem, że trzeba sprawdzić, czy są już grzyby. Nie szedłem nigdzie daleko, w pobliżu domu na Dźbowie. Chwilę później moim oczom ukazał się piękny okaz. Chyba czekał właśnie na mnie – mówi ze śmiechem. Pan Lesław plany kulinarne wobec swoich zdobyczy już ma. — Powędrują na patelnie i zrobię duszonkę. A, że chodzę na grzyby dość często to część z pewnością ususzę — zdradza. Jak podkreśla, sezon grzybowy dopiero się rozpoczął. – Mam nadzieję, że niebawem do was wrócę z kolejnymi zdobyczami – podsumowuje. Znalazcy dorodnych grzybów gratulujemy. Czekamy na osoby, którym uda się znaleźć lub wyhodować inne wyjątkowe okazy grzybów, owoców lub warzyw.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły