Zadanie specjalne czy mandat?

23.10.2017

Zadanie specjalne czy mandat?

Policjanci z myszkowskiej drogówki przeprowadzili niecodzienne działania profilaktyczno – prewencyjne. Przy ul. Kieleckiej w Jaworzniku obok policyjnego radiowozu można było zobaczyć wóz strażacki. Kierowcy, którzy popełnili w czasie działań drobne wykroczenie, mieli do wyboru: mandat albo do wykonania zadanie specjalne.

W działaniach wzięli udział Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Myszkowa. Kierowcom, którzy w trakcie trwania działań popełnili drobne wykroczenie policjanci dali wybór: mandat, albo zadanie specjalne. Kierowca, który wybrał „zadanie specjalne” zamiast kary finansowej mógł na własnej skórze przekonać się, jak wygląda zderzenie pojazdu z przeszkodą. Dzięki współpracy myszkowskiej drogówki z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, była możliwość wykorzystania symulatora zderzeniowego.

Poza tym kierowcy mieli do wyboru trzy zadania. Los zadecydował  czy będą odgrywać rolę ratownika medycznego czy… pijanego kierowcy. Do tego policjanci wykorzystali specjalne alkogogle. Kierowca musiał pokonać tor ustawiony z pachołków. Kolejne zadanie polegało na udzieleniu pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Trzeba było sprawdzić jego czynności życiowe oraz przeprowadzić resuscytację do czasu przybycia karetki. Trzecie zadanie polegało na tym, że kierowca musiał usiąść w specjalnym fotelu symulatora, zapiąć pasy bezpieczeństwa i z prędkością około 15 km/h uderzyć w przeszkodę.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

  • KWW SLD Lewica Razem (33%, Razem 119)
  • KWW Wspólnie dla Częstochowy (19%, Razem 69)
  • KWW Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy (18%, Razem 64)
  • KWW Kukiz 15 (15%, Razem 55)
  • KW Prawo i Sprawiedliwość (8%, Razem 29)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (5%, Razem 18)
  • Komitet Wyborczy Wyborców Senior + (1%, Razem 2)
  • KWW Otwarta Częstochowa (1%, Razem 2)
Razem: 358

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły