Żadnego „1000+” nie będzie

11.08.2018

Żadnego „1000+” nie będzie

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprzecza plotkom o zwiększeniu świadczenia 500 plus.

Przypomnijmy, kilka dni temu wiceszef sejmowej Komisji finansów publicznych, przewodniczący Podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych i główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK – poseł Janusz Szewczak – na łamach „Super Expressu” powiedział, że ma nadzieję, że w kolejnych latach rządów PiS i przy dobrej koniunkturze gospodarcze,j uda się rozszerzyć program „500 plus” i wprowadzić większy dodatek, np. „1000 plus”. Zaczęto więc spekulować, że może być to pomysł partii rządzącej na kolejne wybory. Do tych rewelacji odniosła się Elżbieta Rafalska. – W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dotyczącymi zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+” – informuje. – Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. – dodaje. Do doniesień medialnych odniósł się także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. – Program działa świetnie, a o nowych planach wsparcia rodzin będziemy myśleć w zależności od stanu finansów – napisał na Twitterze.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły