Zagospodarowanie Doliny Warty. Masz własny pomysł i sugestie? Podziel się nimi

05.08.2022

Zagospodarowanie Doliny Warty. Masz własny pomysł i sugestie? Podziel się nimi

Masz pomysł na zagospodarowanie Mirowskiego Przełomu Warty? Przyjdź na spotkanie poświęcone tej kwestii, które odbędzie się 10 sierpnia o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5. Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie zachęca do zgłaszania sugestii, które pomogą wypracować plan, biorący pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną tego terenu oraz jego potencjalne funkcje społeczne.

– Jest to realizacja deklaracji, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty.Stworzenie takiej koncepcji Miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji ,,Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone. Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne – i to właśnie się dzieje. Przy okazji spotkania prasowego poświęconego całemu przedsięwzięciu, konieczność zapewnienia częstochowiankom i częstochowianom możliwości wypowiedzenia się na ten temat akcentował też prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk – informuje Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie.

Spotkanie – wpisujące się w ducha miejskiego programu ,,CzęstoZielona” – będzie zorganizowane w środę, 10 sierpnia, o godzinie 16 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5.

na podst. informacji udostępnionej przez Centrum Usług Komunalnych (CUK)
grafika: fanpejdż CUK na FB

  • pn
Najnowsze artykuły