Zagramy wspólnie na placu Biegańskiego

13.01.2018

Zagramy wspólnie na placu Biegańskiego

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. 14 stycznia całą Polskę kolejny raz zaleje fala czerwonych serduszek.

Podczas najbliższego finału skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Ze zebranych środków fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Najistotniejszym elementem akcji WOŚP jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Nie inaczej będzie 14 stycznia w Częstochowie. Tradycyjnie, skoro świt setki wolontariuszy wyruszą by z puszkami odwiedzić wszystkie częstochowskie dzielnice. Samo serce orkiestry w naszym mieście zabije oczywiście na placu Biegańskiego. Nie zabraknie najróżniejszych atrakcji.

Każdy, kto tylko czuje w swoich nogach choć odrobinę chęci i zapału do rozruszania kości, ścięgien i stawów, może stawić się na starcie Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. To świetna okazja do zadbania o swoją kondycję fizyczną w bezstresowej atmosferze – tutaj każdy jest zwycięzcą, a bieg jest symbolicznym wydarzeniem.

Poza tym kolejny raz w naszym mieście odbędzie się Parada Serc, która o godzinie 11.30 wyruszy z placu Daszyńskiego i przemaszeruje na plac Biegańskiego. Atrybutami uczestników będą serca wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej w Zabrzu, z Filii Szkoły Podstawowej Specjalnej zorganizowanej w Podmiotach Leczniczych (w Szpitalu Klinicznym w Zabrzu) oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie.

Jak na jak Wielką Orkiestrę przystało, w tym wyjątkowym dniu nie może również zabraknąć muzyki. Na częstochowskiej scenie wystąpią: Doom Wings, Black Pearls, Loka, Redlin. Gwiazdą tegorocznego Finału będzie Jamal, który zagra tuż po „Światełku do nieba”.

Wymienione imprezy to i tak nie cały program. O szczegółach można przeczytać na stronie www.wosp.czest.pl.

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły