Zagramy wspólnie na placu Biegańskiego

13.01.2017

Zagramy wspólnie na placu Biegańskiego

Tradycyjnie, skoro świt setki wolontariuszy wyruszy by z puszkami odwiedzić wszystkie częstochowskie dzielnice. Samo serce orkiestry w naszym mieście zabije oczywiście na placu Biegańskiego. Oczywiście nie zabraknie najróżniejszych atrakcji. Podobnie, jak w roku ubiegłym, na placu Biegańskiego będziemy oklejać serduszkami mercedesa – każde serduszko to złotówka na rzecz WOŚP.

Każdy, kto tylko czuje w swoich nogach choć odrobinę chęci i zapału do rozruszania kości, ścięgien i stawów, może stawić się na starcie Częstochowskiego Biegu “Policz się z cukrzycą”. To świetna okazja do zadbania o swoją kondycję fizyczną w bezstresowej atmosferze – tutaj każdy jest zwycięzcą, a bieg jest symbolicznym wydarzeniem.

Poza tym przy ulicy Hallera 1 za wrzucenie “grosika” do puszki będzie można zrobić darmowy przegląd samochodu. Odbędą się również I Amatorskie Zawody Strzeleckie organizowane przez CSS Częstochowa oraz Mundurowe Liceum Ogólnokształcące LIDER (godz. 10-15, strzelnica CSS).

Na placu Biegańskiego w godzinach 12.00 – 17.00 będzie można założyć alkogogle i skorzystać z symulatora zderzeń. W tym miejscu odbędą się też pokazy samochodów sportowych, które zaprezentuje BM Racing Team i Automobilklub Jurajski.

Jak co roku częstochowski sztab wraz z Przychodnią 4 Łapy zadba o nasze czworonogi. Przy ulicy Dunikowskiego będzie można sprawdzić ich stan zdrowia.

Ponadto, dla wielbicieli wodnych wrażeń, będzie nurkowanie za 2x piątaka na basenie KB. Za symboliczną kwotę będzie można sprawdzić jak pływa się pod wodą za akwalungiem.

Częstochowski sztab przygotował też niespodziankę. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Parada Serc, która o godzinie 12.30 wyruszy z pierwszej alei i przemaszeruje na plac Biegańskiego. Atrybutami uczestników będą serca wykonane wcześniej z animatorami w szkółce grafiti Szkółka BYLYMYTU CREW – HIPHOP SCHOOL (początek warsztatów o 10.30.)

Jak na jak Wielką Orkiestrę przystało, w tym wyjątkowym dniu nie może również zabraknąć muzyki. Na początek – na godzinę 14.00 – zaplanowano występ lokalnych artystów reprezentujących scenę hip-hopu. Wystąpią: Dziker, Mikser, Matis, Sensi i Dj Slim. Kwadrans po 15 odbędzie się koncert zespołu Snowblind, a po nim Frankenstein Children. Tuż po 18.00 na scenie pojawi się młoda wokalistka, która początek swojej kariery zawdzięcza programowi The Voice of Poland – Monika Lewczuk. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Feel, który wystąpi około godziny 20.30 – tuż po światełku do nieba.

Wymienione imprezy to i tak nie cały program. O szczegółach można przeczytać na stronie www.wosp.czest.pl.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły