Zamiast festiwalu będzie skrzypaczka

10.10.2021

Zamiast festiwalu będzie skrzypaczka

Filharmonia Częstochowska odwołała Międzynarodowy Festiwal Wiolinistyczny im. B. Hubermana. Melomani nie powinni być jednak rozczarowani – zamiast tego zaprasza na koncerty mistrzów wiolinistyki! 15 października dla częstochowian zagra skrzypaczka Nancy Zhou.

„Wielcy skrzypkowie – dziedzictwo Hubermana” to cykl koncertów, podczas którego na przestrzeni bieżącego sezonu z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka wystąpią utalentowani i utytułowani skrzypkowie – polscy i zagraniczni.

Ma on zrekompensować publiczności brak tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Wiolinistycznego im. B. Hubermana, którą z różnych przyczyn trzeba było odwołać. – Z wielkim żalem informujemy, że w związku ze zbiegiem wielu niesprzyjających okoliczności, mających charakter siły wyższej, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu 13. Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana, mającego odbyć się w dniach 10-16 października 2021 w Filharmonii Częstochowskiej – mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej. – Światowa pandemia uniemożliwiła przyjazd gości z Izraela i USA, stanowiących gros publiczności festiwalowej. Z powodu pandemii odwołano także Światowy Zjazd Żydów Częstochowian, będący integralną częścią Festiwalu. Równie istotną i smutną okolicznością jest niespodziewana śmierć Dyrektora Festiwalu, Pana Ireneusza Kozery, który był jego bezpośrednim koordynatorem. Mam nadzieję, że spotkamy się na Festiwalu w przyszłym roku – podsumowuje.
Koncerty cyklu ,,Wielcy skrzypkowie – dziedzictwo Hubermana” będą rozłożone na cały sezon 2021/2022. Najbliższy odbędzie się 15 października (piątek) o godz. 19.00 – wystąpi znakomita amerykańska skrzypaczka Nancy Zhou, uznawana za jedną z najważniejszych postaci dzisiejszego świata muzycznego.
Dokładne terminy pozostałych koncertów cyklu Filharmonia Częstochowska ma podać wkrótce. Bilety zakupione na koncerty festiwalowe zachowują ważność. W kwestii ewentualnych zwrotów należy kontaktować się z kasą Filharmonii (wszelkie szczegóły na stronie instytucji https://www.filharmonia.com.pl/ ).

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły