Zamiast tradycyjnej wieczerzy będą paczki

19.12.2021

Zamiast tradycyjnej wieczerzy będą paczki

Ze względu na panującą pandemię zamiast tradycyjnej wigilijnej wieczerzy w tym roku paulini przygotowują na świąteczny stół paczki. Otrzymają je podopieczni Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego.

Ze względu na pandemię będą one podarowane zamiast wigilijnej wieczerzy. Jak podkreśla opiekun punktu o. Zygmunt Bola staraniem paulinów i darczyńców paczki te są po prostu „bogatsze”, by nie tylko zaspokoiły te najpilniejsze potrzeby. Trafią one przede wszystkim do rodzin oraz osób starszych i samotnych.

Jak zauważa o. Bola z pomocy w punkcie zaczęły w tym roku korzystać osoby, którym po podwyżkach czy chorobie przestał „spinać się domowy budżet” i po opłaceniu rachunków na żywność już brakuje pieniędzy.

Na przygotowanie świątecznych paczek obok zakonnych pieniędzy, paulini przeznaczają też te składane przez pielgrzymów do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego w bazylice czy przysyłanych na konto bankowe. Punkt korzysta też z pomocy darczyńców.

Także w tym okresie osoby, które chcą pomóc, mogą przynosić potrzebne produkty do Punku Charytatywnego, który znajduje się ul. św. Barbary 6. – W dni powszednie, w godz. od 8.00 do 10.00 jest tu ktoś z dyżurujących – wyjaśnia opiekun Punktu Charytatywnego.

Obecnie z pomocy w sposób systematyczny korzysta ok. 80 osób.

Z podopiecznymi Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego spotka się w wigilię przeor Jasnej Góry, który złoży świąteczne życzenia i pobłogosławi dary.

  • kg
  • zdj. Biuro Prasowe Jasna Góra
Najnowsze artykuły