Zapisy ruszyły

03.01.2017

Zapisy ruszyły

Podczas zawodów w ramach cyklu ETS młodzi zawodnicy oraz age-grouperzy mają okazję spotkać się na linii startu z doświadczonymi zawodnikami, często członkami Kadry Narodowej. Możliwe jest to dzięki trzem dystansom, jakie do wyboru mają triathloniści. Dystans olimpijski, przeprowadzany w konwencji bez drafingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Na sprincie (0,75-20-5) oraz supersprincie (0,2-10-2,5) dozwolona jest jazda w grupie, czyli drafting, co cieszy się coraz większą popularnością wśród zawodników. Organizatorzy stawiają także na młodych zawodników, dla między innymi których wprowadzony został dystans supersprinterski dozwolony dla osób już od 14 roku życia.

– “Elemental Tri Series” to jedyny cykl w Polsce, który łączy jazdę indywidualną oraz jazdę w grupach. Na dystansach w formule z draftingiem starują u nas wyczynowi triathloniści, którzy często są wzorem i inspiracją dla młodszych zawodników. Nie zapominamy także o debiutantach, to oni najczęściej startują w triathlonowych sztafetach, które możliwe są na dystansie olimpijskim – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

W sztafetach triathlonowych mogą wystartować trzyosobowe drużyny, w których jedna z nich płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych, którzy mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Aby zapisać się na zawody (również na Elemental Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły