Zaproponuj trasę rowerową i zgarnij nagrodę

23.07.2022

Zaproponuj trasę rowerową i zgarnij nagrodę

Miasto zachęca do udziału w konkursie „Brama Jury”, w którym należy zaproponować najciekawszą trasę rowerową po Częstochowie i jej okolicy. Pomysły można zgłaszać do 31 sierpnia. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone i trafią na stronę internetową oraz do aplikacji.

Konkurs ,,Brama Jury” kierowany jest do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Udział wziąć może każda osoba fizyczna, która do 31 sierpnia prześle swoją propozycję szlaku do jazdy na dwóch kółkach. Najlepszą z nich wybierze komisja konkursowa. – Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 propozycje tras. Muszą one mieć autorski charakter; nie mogą to być trasy wcześniej publikowane na stronie ,,Brama Jury” i w aplikacji o tej samej nazwie. Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis uwzględniający najciekawsze punkty proponowanej trasy oraz – obowiązkowo! – plik zawierający jej ślad .gpx. Można też dołączyć od 3 do 10 zdjęć z poszczególnych etapów szlaku – wyjaśnia Urząd Miasta Częstochowy – Najciekawsze propozycje będą uhonorowane nagrodami rzeczowymi, a także trafią na stronę ,,Brama Jury” oraz do aplikacji – dodaje magistrat. Wyniki zostaną zamieszczone na miejskim portalu – tam też można znaleźć pełny regulamin konkursu, którego organizatorem jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta. Propozycje trasy należy przesyłać do 31 sierpnia tego roku na adres mejlowy kps@czestochowa.um.gov.pl, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego i swój adres mejlowy. W tytule korespondencji należy wpisać –  ,,Konkurs Brama Jury”.

Czy korzystasz już z aplikacji?

Jesteście miłośnikami rowerowej rekreacji lub dopiero chcecie zacząć swoją przygodę z dwoma kółkami? Koniecznie zainstalujcie sobie aplikację mapową ,,Częstochowa. Brama Jury”. Wyznaczy ona trasę rowerową w trzech dogodnych trybach – turystycznym, miejskim i szosowym – pokaże przy tym jej profil wysokościowy, umożliwi jej zapisanie i udostępnienie  innym, a także pobranie śladu .gpx bezpośrednio na telefon. ,,Apka” podsunie nam atrakcyjne propozycje wycieczek po okolicach Częstochowy, zdjęcia punktów orientacyjnych, licznik kalorii spalonych na jednośladzie na wybranym szlaku czy dane o ekologicznym wymiarze rowerowej podróży – w relacji do przemieszczania się autem.

  • pn
Najnowsze artykuły