Żaryn: wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę

05.04.2022

Żaryn: wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę

Wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę – podkreślił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn w poniedziałek ocenił, że wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę. “Od czasu rozpoczęcia wojny przeciwko Ukrainie propaganda rosyjska w sposób szczególny kolportuje przekaz, który ma ukazywać Polskę jako prowokatora eskalującego sytuację w regionie” – napisał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

 

“Polska jest fałszywie oskarżana o: podżeganie do wojny, rusofobię, chęć zaatakowania i aneksji zachodniej Ukrainy, wciąganie NATO w wojnę, bycie wasalem USA i W. Brytanii, a także utrudnianie +normalizacji+ stosunków Zachód-Rosja” – podkreślił Żaryn.

 

Wskazał też, że Polska od lat znajduje się na “celowniku operacji dezinformacyjnych Kremla”. “Rosja wykorzystuje narzędzia informacyjne do oczerniania Polski, w celu doprowadzenia do jej izolacji i obniżenia relacji Polski z sojusznikami” – podał.

 

“Działania rosyjskie uległy wzmocnieniu w czasie prowadzonej wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Działania mają na celu trwałe obniżenie bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO” – dodał Stanisław Żaryn. (PAP)

  • bf/ lena/
Najnowsze artykuły