Zasłużeni dla powiatu

06.02.2017

Zasłużeni dla powiatu

Do dalszego etapu nominowano łącznie 16 osób w sześciu kategoriach:
1.       Edukacja i Kultura
2.       Samorządność i Przedsiębiorczość
3.       Sport i Turystyka
4.       Polityka Społeczna
5.       Wydarzenie Roku
6.       Osobowość Roku, Instytucja Roku
Uroczysta Gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów Statuetek, odbędzie się 18 lutego (sobota) o godz. 17.00 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana, w Częstochowie przy ul. Wilsona 16. Pogram uroczystości przewiduje prezentację nominowanych do Statuetki oraz wręczenie ich laureatom tegorocznej edycji konkursu. Goście obejrzeć będą mogli także występ Bogusława Morki z orkiestrą oraz Karoliny Kamińskiej – laureatki X Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego.
A oto nominowani:
KATEGORIA EDUKACJA I KULTURA              
Małgorzata Chodecka – Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Cykarzewie, gm. Mykanów. Z dużą starannością dba o dobry wizerunek nadzorowanej placówki.
Zespół Obrzędowy “Grusza” – Rzerzęczyce, gm. Kłomnice, Zespół Obrzędowy “Grusza” powstał w 1994 r. z inicjatywy pań zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich w Rzerzęczycach. Z biegiem czasu “Grusza” stała się wielopokoleniowa.
Joanna Alina Haładyn – jest mieszkanką Olsztyna, radna. Od 33 lat pracuje w Technicznych Zakładach Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie ucząc języka niemieckiego. Wspiera działania z zakresu edukacji i kultury, uczestniczy w przedsięwzięciach na terenie gmin powiatu częstochowskiego.
KATEGORIA SAMORZĄDNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Krzysztof Nabialczyk – samorządowiec z 25-letnim stażem działania. Przez sześć kadencji (do 2014 roku) był radnym gminy Mykanów, a w latach 2010-2014 przewodniczącym Rady Gminy Mykanów. Równocześnie od 1990 do 2010 roku był sołtysem sołectwa Lubojna.
Maria i Sławomir Pastusińscy – Gospodarstwo Rolno-Produkcyjne Maria Pastusińska, gm. Konopiska. Swoją działalność rozpoczęli w 1995 roku. 63 ha pola i 153 sztuk bydła, w tym 70 sztuk krów mlecznych to obecnie ich gospodarstwo, o które dbają każdego dnia.
KATEGORIA SPORT I TURYSTYKA
Marcin Dziura – Nauczyciel w Gimnazjum w Lelowie, zawodnik, trener LKS „Lelovia”, działacz sportowy. Jest organizatorem wielu imprez promocyjnych, mających na celu ściąganie gwiazd sportu do gminy.
Tomasz Gęsiarz – Działacz sportowy, turystyczny, wójt gminy Mstów. Dzięki niemu powstał m.in. nowoczesny kompleks sportowy: boisko do gry w piłkę nożną i gier małych, a także sala do ćwiczeń fitness, siłownia, szatnie w nowym budynku wielofunkcyjnym. Jako działacz LKS „Warta” przyczynił się do powstania na rzece Warta przystani kajakowej.
Jan Szyma – Wiceprezes Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego „Kmicic” Częstochowa, członek Zarządu Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Częstochowie. Od 50 lat jest aktywnym działaczem sportowym, związany z organizacjami sportowymi i działalnością Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.
KATEGORIA POLITYKA SPOŁECZNA
Alicja Grzegorczyk – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lelowie, Radna Rady Gminy VII Kadencji w Dąbrowie Zielonej. Jest długoletnim pracownikiem pomocy społecznej.
Małgorzata Patyk – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blachowni. Od lat promuje idee pomocy społecznej na terenie miasta i gminy Blachownia.
Paweł Poliszewski  – Działacz społeczny, nauczyciel pełniący funkcję wicedyrektora w Zespole Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie. Od 2012 roku propagator i organizator zbiórek żywności w ramach Ogólnopolskiej Akcji Banków Żywności. W swoje działania angażuje innych. Od wielu lat propaguje wśród mieszkańców ideę bezinteresownej pomocy.
KATEGORIA WYDARZENIE ROKU
Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem z 1863r. –  Lelów. Jest uroczystością o szerokim zasięgu. Najbardziej widowiskowym punktem obchodów była inscenizacja walk powstańczych. Rekonstrukcja wydarzeń odbywała się dokładnie w miejscu, w którym 153 lata temu oddziały powstańcze stoczyły jedną z bitew powstania.
Koncert Noworoczny 2016 z udziałem Grażyny Brodzińskiej wraz z Orkiestrą Dętą Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach. Był wielką ucztą dla miłośników (i nie tylko) największych przebojów muzyki operetkowej i musicalowej. Na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji oraz Orkiestry Dętej OSP w Konopiskach odpowiedziała jedna z najbardziej znanych i utalentowanych gwiazd sceny operowej i operetkowej Grażyna Brodzińska. Wtórował jej Marcin Jajkiewicz – wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy.
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ ROKU, INSTYTUCJA ROKU
Grażyna Klamek – od sześciu lat pracuje jako dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, wcześniej przez 20 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora tej jednostki administracji publicznej. W obszarze zainteresowań Grażyny Klamek jest nie tylko praca zawodowa, ale również aktywność społeczna.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół “PROMETEUS” –
Konopiska. Od lat zaangażowane jest w działalność na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym ruchowo podstawowych warunków do samodzielnego, pełnego i czynnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym.
Roman Kryst – animator kultury, muzyk. Za zasługi dla rozwoju i promocji regionu otrzymał wiele nagród. Od wielu lat pracuje na terenie powiatu i województwa.
  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły