Zatruli się tlenkiem węgla

21.12.2018

Zatruli się tlenkiem węgla

Trzyosobowa rodzina z Lublińca zatruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają lublinieccy policjanci.
Do zdarzenia doszło w środę (19.12.) około 8.00 rano, w jednym z bloków przy ul. Wojska Polskiego w Lublińcu. Na miejsce jako pierwsi dotarli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. – Podczas rozmowy z 22-letnim zgłaszającym policjanci rozpoznali u niego pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla wobec, czego natychmiast otworzyli wszystkie okna w mieszkaniu, a następnie pomagali jego rodzicom w opuszczeniu mieszkania – relacjonuje mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckich policjantów. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w mieszkaniu. Okazało się, że wszyscy lokatorzy uległy zatruciu. 22-latek oraz jego rodzice zostali przewiezieni do szpitala. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia ustalają lublinieccy policjanci.

Zdarzenie to kolejny raz pokazuje, jak niebezpieczny jest tlenek węgla. W statystykach zatruć zajmuje on trzecie miejsce – po lekach i alkoholu. Dlatego apelujemy o wietrzenie pomieszczeń, a także regularne kontrolowanie instalacji grzewczych oraz ciągów wentylacyjnych i kominowych. Pod żadnym pozorem nie wolno  zatykać kratek w oknach czy drzwiach, a także przewodach wentylacyjnych. Od sprawności technicznej tych urządzeń może zależeć nasze życie. Warto również w domu lub mieszkaniu zainstalować czujnik dymu i tlenku węgla.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły