Zatrzymali 40-latka, który okradał pracodawcę

16.03.2022

Zatrzymali 40-latka, który okradał pracodawcę

Kłobuccy dzielnicowi zatrzymali na „gorącym uczynku” 40-latka, który okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna pracował w skupie złomu. Podczas transportu przywłaszczał sobie część najdroższego surowca z metali kolorowych oraz paliwo z samochodu, który użytkował. Aktualnie sprawą nieuczciwego pracownika zajmują się kłobuccy kryminalni, natomiast o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Kłobuccy dzielnicowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który będąc pracownikiem jednego z miejscowych punktów skupu złomu, okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna wpadł na „gorącym uczynku” – nie spodziewał się, że w oddalonym od zabudowań lesie spotka mundurowych. Sprawca nie wiedział, że policjanci pierwszego kontaktu, podczas obchodu swojej dzielnicy, od dłuższego czasu prowadzili w tym rejonie działania wymierzone w osoby tworzące nielegalne wysypiska śmieci.

40-letni pracownik, podczas transportu surowca zjeżdżał z trasy i w przygotowanym miejscu ukrywał skradzione metale kolorowe, najczęściej miedziane, oraz paliwo z auta, które użytkował. Sprawą nieuczciwego pracownika zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy już wstępnie ustalili, że straty firmy skupującej złom wyniosły około 2 tysięcy złotych.

Aktualnie śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności przestępczego procederu. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne, natomiast o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Za kradzież grozi mu między innymi kilkuletni pobyt w więzieniu.

  • kg
Najnowsze artykuły