Zatrzymali pijanych kierowców

03.08.2017

Zatrzymali pijanych kierowców

Szef częstochowskich stróżów prawa, młodszy inspektor Dariusz Atłasik, w obecności naczelnika wydziału ruchu drogowego nadkomisarz Grażyny Dudek i komendanta komisariatu w Kłomnicach komisarza Przemysława Mazurkiewicza podziękował dwóm mieszkańcom powiatu częstochowskiego za pomoc w ujęciu pijanych kierowców, którzy wybrali się w trasę, mając w organizmie w jednym przypadku niecałe 2,5 promila, a w drugim przeszło 2,5 promila alkoholu.

Przypomnijmy, jeden z pijanych kierowców został złapany w miejscowości Zawada. Mężczyzna siedzący za kierownicą citroena nie potrafił utrzymać prostego kierunku jazdy. Kiedy zatrzymał się przy sklepie, mężczyzna podejrzewający, że kierowca jest pijany, podszedł do niego. Rzeczywiście wyczuł od 61-latka silną woń alkoholu i błyskawicznie zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Podobne zdarzenie miało miejsce w Mstowie. Tym razem 24-latek uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu peugeotem, u którego badanie wykazało przeszło 2,5 promila alkoholu. W trakcie ujęcia obywatelskiego doszło do szarpaniny, podczas której pijany 54-latek miał uszkodzić zgłaszającemu zegarek.

Podczas spotkania, komendant policji garnizonu częstochowskiego podkreślił postawę i zaangażowanie mieszkańców, którzy są bardzo dobrym świadectwem współpracy między społeczeństwem i stróżami prawa. Komendant przyznał, że zachowanie mężczyzn świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie policjantom w codziennej służbie. Nadkom. Grażyna Dudek i kom. Przemysław Mazurkiewicz wyrazili nadzieję, że taka postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych. Panowie otrzymali listy gratulacyjne i skromne upominki przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie i Gminę Mstów, na której terenie doszło do zatrzymania nietrzeźwych kierujących.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły