Zawody wędkarskie z brzegu

23.10.2018

Zawody wędkarskie z brzegu

W dniu 21 października odbyły się zawody w wędkarstwie spinningowym na łowisku specjalnym koła PZW “Okoń-Wodociągi”. Warto zaznaczyć, że były to pierwsze takie zawody w okręgu częstochowskim, które odbywały się z brzegu na zbiorniku – zawody spinningowe z reguły odbywają się z łódek.

 

Do rywalizacji stanęło 17 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał licencjonowany sędzia Sławomir Bednarek, który sędziuje największe zawody wędkarskie w kraju. Zawody były podzielone na dwie tury po 150 minut oraz dwa sektory po 24 stanowiska. Po wylosowaniu sektorów i po komendzie startu zawodnicy rozpoczęli rywalizację.

Pierwszą turę zwyciężył Miłosz Kaniowski, łowiąc dwa okonie, gdzie największy miał 26.1 cm, co Miłoszowi dało 360 punktów za ryby i 1 pkt sektorowy w sektorze B. Reszta zawodników łowiła dużo niemiarowego szczupaka (warto zaznaczyć, że wymiar ochronny szczupaka wynosi 50 cm). Bardzo dużą rybę miał kolega Piotr Wójcik, niestety ryba wygrała z wędkarzem, łamiąc mu hak. Piotr za rybą przebiegł aż 3 stanowiska! Druga tura dała szybko drugą rybę w sektorze “A” – szczęśliwym łowcą był Michał Knysak. Po krótkiej walce w podbieraku Michała ląduje szczupak 53.3 cm, który daje zawodnikowi 950 pkt i 1 punkt sektorowy. Michał obejmuje prowadzenie. W międzyczasie padają kolejne szczupaki, ale niestety ich łowcy nie mają szczęścia — wszystkie mają mniej niż 50 cm, jednemu z nich brakuje tylko 7 mm!

Po 60 minutach drugiej tury Bartosz Madej zacina na zestaw okoniowy (wyjątkowo delikatna wędka i cienka żyłka – red.) szczupaka, walka nie jest łatwa ze względu na finezyjny sprzęt, ale po kilku minutach ryba wędruje w podbieraku i Bartosz Madej obejmuje prowadzenie szczupakiem 55.7 cm, który jest punktowany na 1050 pkt za rybę i 1 pkt sektorowy. Do końca zawodów tabela nie ulega zmianie i wygrywa Madej Bartosz przed Miłoszem Kaniowskim i Michałem Knysakiem.

Po zakończeniu 2 tury wszyscy zawodnicy udali się na oficjalne zakończenie zawodów. Każdy z uczestników otrzymał ręcznie wykonane woblery przez Piotra Wasika z firmy Wob-Art, 3 osoby otrzymały bon na zakupy w sklepie ZakupyWedkarskie.pl, a najciekawszą nagrodą, było 7 voucherów do SPA, dla Kobiet wędkarzy (teraz będzie argument, żeby częściej na ryby jeździć – śmieje się Madej Bartosz) od Blue Kosmetologia Estetyczna & Cafe, która w swoim składzie ma najlepszych specjalistów z takich dziedzin jak; kosmetologia, medycyna estetyczna, stylizacja paznokci, masaż, fizjzoterpia, dietetyka czy wizaż. Ja się nie znam, ale kobiety sobie chyba tak wyobrażają raj – kwituje z uśmiechem na twarzy Bartosz Madej.

Po rozdaniu nagród pocieszenia ufundowanych również przed redakcję Życia Częstochowy i Powiatu, przyszedł czas na wręczenie nagród dla trzech pierwszych miejsc. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, nagrody główne oraz zestaw tzw. wirujących ogonków ufundowany przez Dawida Golca.

Klasyfikacja ogólna:

1. Madej Bartosz, 1050 pkt. 10 pkt. sektorowych

2. Kaniowski Miłosz, 360 pkt. 10 pkt. sektorowych

3. Knysak Michał, 950 pkt. 11 pkt. sektorowych

Bartosz, który zorganizował towarzyskie zawody, zaznacza, że ma pomysł na następne zawody i na coś znacznie większego na zbiorniku Huty, ale jeszcze nie chce zapeszać, bo jak przyznaje, zależy to od wielu czynników. W tym celu podjął już dialog z odpowiednimi osobami, zyskując poparcie swojego pomysłu. Jak mówi nam, moim głównym celem jest stworzenie zawodów takich, o jakich sam marzyłem, aby w nich wystartować.

Wszyscy zawodnicy byli zadowoleni po zawodach i jak przyznaje organizator, pytają się już, kiedy będą kolejne. Nie ukrywam, to bardzo cieszy i motywuje do dalszych działań – mówi nam Bartosz. Na samym końcu organizator chciał podziękować sponsorom, bo jak przyznaje bez nich te zawody nie byłyby tak atrakcyjne – Blue Kosmetologia Estetyczna & Cafe – “Wirujące Ogonki” Dawid Golec – Wylęgarnia woblerów Wob-Art – Sklep wędkarski zakupywedkarskie.pl – Życie Częstochowy i powiatu

  • Bartosz Madej
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły