Zawsze na bieżąco

08.02.2019

Zawsze na bieżąco

15 576 osób korzysta już z darmowej aplikacji wdrożonej przez ZGM TBS i częstochowski magistrat. Wśród informacji, które na bieżąco spływają do naszych telefonów, są także te o stanie miejskiego powietrza – szczególnie przydatne zimą.

SISMS BLISKO jest narzędziem umożliwiającym częstochowiankom i częstochowianom otrzymywanie w trybie ciągłym praktycznych informacji związanych z codziennym życiem. Sprawdza się szczególnie w sytuacjach wyjątkowych. Do takich z pewnością można zaliczyć miesiące zimowe. Tematem ostrzeżeń są najczęściej trudne warunki atmosferyczne. Z kolei informacje o przekroczonych normach pyłu w powietrzu – z uwagi na zainteresowanie, jakie budzi kwestia smogu oraz wpływ tego zjawiska na ludzkie zdrowie – są wysyłane jako wiadomości alarmowe. Oczywiście informacje o aktualnym stanie powietrza w Częstochowie można tez sprawdzić na stronach http://powietrze.katowice.wios.gov.pl (stacje pomiarowe WIOŚ) oraz https://airly.eu/map/pl/ (sieć wskaźników Airly).

Z darmowej aplikacji dowiemy się natomiast także o zmianach w ruchu drogowym czy komunikacji miejskiej, wyłączeniach prądu czy awariach. Wiadomości informują również o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, bezpłatnych badaniach, gospodarce odpadami, działaniach policji, wydarzeniach w oświacie czy ofertach w Powiatowym Urzędzie Pracy. System dostarcza też informacji o akcjach społecznych prowadzonych przez sektor pozarządowy czy działaniach miasta na rzecz seniorek i seniorów – ta ostatnia funkcja systemu to zresztą nowość.

Aplikację można pobrać poprzez stronę:
https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/54b0177f/Miasto-Częstochowa

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły