Zbierali krew dla ofiar wypadków

02.11.2018

Zbierali krew dla ofiar wypadków

Blisko 14 litrów krwi dla ofiar wypadków zebrano podczas akcji zorganizowanej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Życiodajny płyn można było oddać w mobilnym punkcie na placu Biegańskiego.

Mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Katowic zaparkował w Częstochowie. Podczas akcji, zorganizowanej przez częstochowskich policjantów z drogówki, swoją krew dla ofiar wypadków drogowych oddawały zarówno przypadkowe osoby, ale też i sami mundurowi. – Wszyscy otrzymali odblaskowe opaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg – zaznacza podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów. W ciągu kilku godzin w krwiobusie udało się zebrać łącznie blisko 14 litrów życiodajnego płynu.

Akcja „Oddaj krew dla ofiar wypadków drogowych” była też okazją do rozdania przez policjantkę z częstochowskiego zespołu kadr i szkolenia ulotek informujących i zachęcających do wstąpienia w szeregi policji – podsumowuje podkom. mgr Marta Ladowska.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły