Żeńskie duety walczyły w Częstochowie o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej

27.07.2017

Żeńskie duety walczyły w Częstochowie o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej

Mimo że warunki atmosferyczne nie rozpieszczały uczestniczek, 15 najlepszych duetów z całej Polski rozegrało emocjonujący turniej, pokazując niemałe już umiejętności, ogromne zaangażowanie i postawę fair-play na boisku i poza nim. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta od pierwszego do ostatniego pojedynku.

Mistrzyniami Polski zostały Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł z UKS Szamotulanin Szamotuły. Drugie miejsce zajęła para UKS-u SMS Łódź – Martyna Kłoda i Magdalena Orlicka, a trzecie pozycja przypadła duetowi UKS-u Tygrysy Strzelin, który tworzyły Wiktoria Raba i Kamila Żołądek. Tuż za podium uplasowały się Weronika Antczak i Klaudia Prządka z UKS-u Środa Wielkopolska.

Wśród finalistek była częstochowianka Patrycja Jundziłł, która została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju.

Zdobywczynie pierwszych trzech miejsc otrzymały pamiątkowe puchary i medale, czołowa czwórka nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju, a każda z uczestniczek piłkę meczową od firmy Orlen. Nagrody wręczali: Tomasz Łuszcz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie i Sławomir Gajda, kierownik Referatu Sportu i Turystyki Wydziału Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

  • kr
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły