Zielona pracownia w Olsztynie

26.07.2018

Zielona pracownia w Olsztynie

Pracownia biologiczna w Szkole Podstawowej w Olsztynie zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Gmina pozyskała bowiem dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach czwartej edycji konkursu pn.: ,,Zielona Pracownia 2018″.

W ramach konkursu  dofinansowano te projekty, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni oraz w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania.

Przy ocenie wniosków zwracano uwagę na dostosowanie pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni do różnych grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni, kreatywność i pomysłowość w sposobie zaproponowanych rozwiązań.

Zielona pracownia powstanie w Szkole Podstawowej w Olsztynie na potrzeby nauk przyrodniczych i biologicznych, co wpłynie pozytywnie na poprawę zaplecza techno-dydaktycznego szkoły, a także zachęci i zainspiruje uczniów do zgłębiania nauk przyrodniczo – biologicznych poprzez rozwijanie praktycznych umiejętności. – Cieszymy się że projekt  na wyposażenie  Szkoły Podstawowej w Olsztynie został oceniony pozytywnie i wybrano go do dofinansowania. Z nowej sali uczniowie będą mogli korzystać już od nowego roku szkolnego. – mówi wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Całkowita wartość projektu to 36 200 zł, dotacja z WFOŚiGW wyniesie 28 956,38 zł, pozostałą część będą stanowić środki własne gminy.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły