21.05.2018

Zlikwidowali nielegalny salon gier

Lublinieccy policjanci na bieżąco monitorują miejsca, w których organizowane są gry hazardowe. W ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej – zlikwidowali nielegalny salon gier w Koszęcinie.
Monitorowanie miejsc, w których mogą być organizowane nielegalne gry hazardowe, to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.
W miniony weekend, lublinieccy policjanci przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami KAS. W sobotę wieczorem, mundurowi zapukali do drzwi jednego z koszęcińskich lokali. Niespodziewana dla właściciela wizyta, zakończyła się zlikwidowaniem nielegalnego salonu gier. Stróże prawa zabezpieczyli trzy automaty, których wartość oszacowano na kwotę przekraczającą 30 tys. zł. Zabezpieczone maszyny przekazali następnie funkcjonariuszom KAS, którzy przejmą postępowanie do dalszego prowadzenia.

Przypominamy!

W kwietniu ubiegłego roku, weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi akcie prawnym). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły