Zlikwidowali uprawę konopi

31.07.2018

Zlikwidowali uprawę konopi

Częstochowscy policjanci ujawnili i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlokalizowali uprawę w kompleksie leśnym na terenie gminy Koniecpol. Łącznie zabezpieczono 840 krzewów w różnych fazach wzrostu, z których część była już poddana wstępnemu suszeniu. Szacunkowa wartość otrzymanej z uprawy marihuany to blisko 550 tys. zł.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Koniecpolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie działań operacyjnych ustalili, że na terenie kompleksu leśnego może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Ich informacje potwierdziły się. Śledczy zabezpieczyli blisko 830 krzaków oraz kilkanaście ściętych krzewów, poddanych wstępnemu suszeniu w ustawionym w pobliżu namiocie ogrodowym.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 840 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, z których można byłoby wyprodukować ponad 18 kg marihuany, wartej na czarnym rynku blisko 550 tys. zł. Najwyższe z krzewów miały około 1,5 m.

Funkcjonariusze ustalają do kogo należała nielegalna uprawa. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły