Zlot harcerzy w Gdańsku

09.08.2018

Zlot harcerzy w Gdańsku

W Gdańsku trwa Zlot ZHP. Uczestniczą w nim również harcerze z Częstochowy. Wydarzenie upamiętnia rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę nieodległości.

Harcerski Zlot, oprócz uczczenia 100-lecia niepodległości, nawiązuje do powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz początku Ruchu Wędrowniczego na świecie. Częstochowski Hufiec należy do gniazda Chorągwi Śląskiej, (największej na zlocie – 2300 osób). Częstochowska reprezentacja liczy 120 druhen i druhów. W czasie Zlotu Harcerze odnawiają Przyrzeczenie Harcerskie.

Przed wyjazdem do Gdańska częstochowscy harcerze spotkali się z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem. Podczas ogniska w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym “Pająk” prezydent życzył im mnóstwa wrażeń i wielu nowych przyjaźni.

  • kg
  • zdj. Gosia Śliwowska
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły