Złota Mila po częstochowsku

14.09.2018

Złota Mila po częstochowsku

Kilkuset zawodników wzięło udział w kolejnej edycji największego częstochowskiego biegu ulicznego – Złotej Mili. Wśród miłośników tego rodzaju aktywności byli zarówno uczniowie szkół podstawowych, młodzież oraz dorośli. Gościnnie biegali też zawodnicy z niemieckiego Altötting.

Wydarzenie zainaugurował bieg integracyjny z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Później do rywalizacji przystąpiły najmłodsze uczennice szkół podstawowych, które musiały zmierzyć się z półmilowym dystansem. Tyle samo musieli pokonać najmłodsi uczniowie podstawówek. Ich starsi koledzy i koleżanki -uczniowie i uczennice podstawówek oraz gimnazjalistki i gimnazjaliści – mieli do przebiegnięcia milę. Zawody zakończyły dwa biegi główne (kobiet i mężczyzn) również na jedną milę. Po dotarciu do mety wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary.

Organizatorami tegorocznej edycji „Złotej Mili” byli: Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły