Zmarł częstochowski malarz Borys Michalik

03.01.2019

Zmarł częstochowski malarz Borys Michalik

Częstochowski artysta Borys Michalik miał 49 lat. Jako syn wybitnego malarza Mariana Michalika nie mógł pójść inną drogą – malarstwo było jego największą pasją. W dzieciństwie przyszło mu obcować wśród wyjątkowych artystów. Sam ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Związany był z Grupą Plastyczną “Pławna 9”.

Na jego twórczość z pewnością wielki wpływ miały takie postacie jak Jerzy Duda Gracz czy Sabina Lonty. Jego prace znajdują się głównie w zbiorach prywatnych w kraju, jak również za granicą. Oglądać można je było w wielu galeriach. Artysta w swojej twórczości przedstawiał niesamowite, oniryczne i fantastyczne wizje, martwe natury, niezwykłe krajobrazy przy pomocy farb olejnych i pasteli.

O śmierci Borysa Michalika poinformowała Justyna Szychowska na portalu społecznościowym facebook. -Z przykrością informujemy, iż w ten weekend odszedł od nas Borys Michalik – cudowny człowiek, wielki Artysta, kochający tata. Będzie Ciebie i Twego dobra brakowało – brzmi krótka informacja.

 

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły