Zmarł podczas przeszukania

18.01.2019

Zmarł podczas przeszukania

35-latek podejrzany o udział w zorganizowanej grupie handlującej narkotykami nie żyje. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Mężczyzna zmarł bowiem podczas… wizyty lublinieckich policjantów i antyterrorystów z Katowic.

We wtorek rano (15.01.) policjanci z Lublińca wraz z antyterrorystami z Katowic przeszukiwali jeden z domów przy ulicy Staszica. Przeszukanie zleciła Prokuratura Rejonowa w Lublińcu. Chodziło o śledztwo dotyczące handlu narkotykami. W pewnym momencie obecny w domu 35-letni mężczyzna zasłabł. – Policjanci natychmiast rozpoczęli reanimację i wezwali pogotowie ratunkowe – relacjonuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Zespół pogotowia stwierdził jednak zgon mężczyzny. – Wezwany na miejsce prokurator przeprowadził zewnętrzne oględziny zwłok. Nie stwierdził obrażeń ciała, które skutkowałyby zgonem mężczyzny. Jednocześnie zarządził sekcję zwłok. Zostanie ona przeprowadzona w piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach – wyjaśnia prokurator Ozimek. Jak na razie przesłuchano partnerkę 35-latka i policjantów, którzy brali udział w przeszukaniu domu. Nie ma jednak dowodów wskazujących, że ze strony funkcjonariuszy doszło do nieprawidłowości.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły