Zmiany w sztabie Włókniarza Częstochowa. Klub zwolnił dyrektora sportowego

09.07.2024

Zmiany w sztabie Włókniarza Częstochowa. Klub zwolnił dyrektora sportowego

Zarząd Włókniarza Częstochowa poinformował o zakończeniu współpracy z Piotrem Mikołajczakiem, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora sportowego oraz w trakcie meczów kierownika drużyny. – Decyzja ta została podjęta w trosce o przyszłość i rozwój naszego klubu po wnikliwej analizie ostatnich wydarzeń – podkreśla klub.

W ostatnim meczu rozgrywanym na stadionie przy Olsztyńskiej Krono-Plast Włókniarz Częstochowa przegrał z ebut.pl Stalą Gorzów 41:48. Częstochowscy kibice liczyli na zwycięstwo – i to za trzy punkty, bo bonus był jak najbardziej w zasięgu biało-zielonej drużyny. Sporo kontrowersji wywołał bieg 7., w którym arbiter meczu najpierw przerwał wyścig przy podwójnym prowadzeniu Włókniarza, a w powtórce pod taśmą startową nie zdążyli zameldować się zarówno Mikkel Michelsen, jak i Maksym Drabik. Obaj zostali wykluczeni, a Stal odniosła zwycięstwo w stosunku 5:0. Strat nie dało się odrobić już tak, aby zmienić losy tego spotkania.

Rozgrywki PGE Ekstraligi wchodzą już w decydującą fazę. Drużynę Włókniarza czekają w najbliższym czasie dwa mecze na wyjeździe – w tym starcie z liderem tabeli, Orlen Oil Motorem Lublin. Częstochowski klub postanowił więc podjąć ważną decyzję i rozstać się z dotychczasowym dyrektorem sportowym oraz kierownikiem drużyny.

Pełna treść oświadczenia:

Drodzy Kibice, Sponsorzy i Sympatycy Włókniarza Częstochowa,

Z dniem 8 lipca 2024 roku, Zarząd Włókniarza Częstochowa SA podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Panem Piotrem Mikołajczakiem, pełniącym funkcję Dyrektora Sportowego oraz w trakcie meczów kierownika drużyny. 

Włókniarz Częstochowa dziękuje Panu Piotrowi Mikołajczakowi za jego dotychczasową pracę i zaangażowanie. Życzymy mu wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Klub zobowiązuje się do zachowania poufności wszelkich informacji wewnętrznych oraz unikania działań, które mogłyby zaszkodzić dobremu imieniu każdej ze stron. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Włókniarza Częstochowa SA

  • pn
Najnowsze artykuły