Znamy termin tegorocznego Marszu Równości w Częstochowie

22.06.2022

Znamy termin tegorocznego Marszu Równości w Częstochowie

Tegoroczny czwarty Marsz Równości, tak jak w ubiegłym roku odbywać się będzie pod hasłem „Częstochowa jest tęczowa” i przejdzie przez Częstochowę już 16 lipca. Organizatorem marszu, tak jak co roku jest Tęczowa Częstochowa.

Rozpoczęcie Marszu Równości to godzina 14 00, a trasa będzie prowadziła już tradycyjnie z al. Henryka Sienkiewicza przez ul. ks. Jerzego Popiełuszki, a dalej al. Jana Pawła II, ul. Warszawską do placu Ignacego Daszyńskiego, a następnie przez al. Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie przemarszu przewidziano na placu Biegańskiego.

W ubiegłych latach kontrowersje wśród kontrmanifestantów wywołał niesiony przez uczestnika Marszu Równości obraz Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Niestety nie wiemy, czy w tym roku zobaczymy właśnie ten obraz. Na pewno na trasie marszu pojawią się przeciwnicy marszu oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji ochraniający przemarsz. W poprzednich latach posypało się sporo mandatów za obrażanie uczuć religijnych oraz zachowania chuligańskie. Czy w tym roku będzie spokojniej?

Organizatorzy, zachęcając do wzięcia udziału w Marszu Równości 2021 roku – napisali na swoim Facebooku. – Gwarantujemy ogromną dawkę energii i dobrej zabawy! Spotkajmy się o 14:00 na końcu al. Henryka Sienkiewicza, u podnóża Jasnej Góry. Stamtąd wyruszymy, aby głosić i rozpowszechniać miłość, równość, akceptację, solidarność oraz antyfaszyzm na terenie całej Częstochowy

Myślę, że w tym również emocji nie zabraknie.

  • TERESA SZAJER
  • zdj. Grzegorz Misiak
Najnowsze artykuły