Znęcał się nad 80-letnią matką i niepełnosprawną siostrą

22.12.2021

Znęcał się nad 80-letnią matką i niepełnosprawną siostrą

Dwa miesiące spędzi w areszcie 41-latek, który znęcał się nad 80-letnią matką i niepełnosprawną siostrą. Mężczyzna miał prokuratorski nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Jednak nic sobie z tego nie robił.

Na początku roku policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Myszkowie dochodzi do aktów przemocy domowej. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Pijany i agresywny 41-latek zagrażał bezpieczeństwu 80- letniej matki i swojej niepełnosprawnej siostry. Mężczyznę zatrzymano. Jak ustalili śledczy, agresor stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec kobiet od kilku lat. Wtedy prokurator wydał postanowienie i nakazał 41-latkowi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie i zakazał zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia. Objął również myszkowianina policyjnym dozorem. Mężczyzna zlekceważył postanowienie prokuratora i nie stawiał się na policyjny dozór, czym utrudniał tok prowadzonego śledztwa.

W związku z powyższym wydano postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu go do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie i trafił przed oblicze prokuratora. Nadzorujący śledztwo prokurator jeszcze tego samego dnia postanowił wystąpić z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do decyzji śledczych i w związku z lekceważeniem prawa, zdecydował, że najbliższe dwa miesiące oprawca spędzi w areszcie.

  • kg
Najnowsze artykuły