Zniszczył blisko 60 opon. Usłyszał wyrok

06.02.2019

Zniszczył blisko 60 opon. Usłyszał wyrok

Najbliższe dwa lata w więzieniu spędzi 56-letni mieszkaniec Myszkowa, który zniszczył blisko 60 opon w zaparkowanych samochodach. Wandal będzie musiał również pokryć koszty wyrządzonych szkód.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2018 roku. Dyżurny myszkowskiej komendy już od rana zaczął otrzymywać zgłoszenia o uszkodzeniu opon w zaparkowanych pojazdach. W sumie było ich blisko 60. Kilka godzin po pierwszym zgłoszeniu, w ręce mundurowych wpadł podejrzany. Okazał się nim być 56-letni mieszkaniec Myszkowa. W ustaleniu jego tożsamości pomocny okazał się monitoring.Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się 56-latek. Wtedy, na wniosek myszkowskich kryminalnych, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec wandala.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi. Na początku lutego zapadł wyrok uznający jego winę. Za zniszczenie mienia sąd skazał mężczyznę na 2-letnią karę bezwzględnego więzienia oraz nakazał mu pokryć koszty wyrządzonej szkody.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły