Zniszczył mienie. Okazało się, że policjanci dobrze go znają

06.08.2018

Zniszczył mienie. Okazało się, że policjanci dobrze go znają

Powraca sprawa 30-letniego mieszkańca dzielnicy Raków, który w czerwcu wymachiwał przedmiotem przypominającym broń i miał myśli samobójcze. Mężczyzna znów dał o sobie znać – tym razem zatrzymali go policjanci z Poczesnej. Powód? Zniszczenie mienia. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wybił szybę w oknie oraz zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania w bloku.

Oficer dyżurny z Poczesnej otrzymał zgłoszenie interwencji we Wrzosowej. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że sprawca dobijał się do jednego z mieszkań w bloku, wybił szybę w oknie i zniszczył drzwi wejściowe, a następnie uciekł. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania i natrafili na podejrzanego niedaleko przystanku autobusowego przy drodze krajowej nr 1. 30-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania śledczy znaleźli przy nim atrapę broni i pałkę teleskopową.

W toku wykonywanych czynności okazało się również, że policjanci znają podejrzanego z interwencji mającej miejsce pod koniec czerwca w Częstochowie. Mężczyzna miał wtedy myśli samobójcze i wymachiwał przedmiotem przypominającym broń. Do akcji wkroczyli wówczas policyjni negocjatorzy z komendy wojewódzkiej w Katowicach, którym udało się nakłonić desperata do skorzystania z fachowej pomocy.

Tym razem 30-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły