Znowu to zrobili! Bohaterowie w mundurach uratowali podopiecznych DPS-u

02.11.2023

Znowu to zrobili! Bohaterowie w mundurach uratowali podopiecznych DPS-u

W miniony weekend w Domu Pomocy Społecznej doszło do pożaru. Tuż przed północą częstochowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie z monitoringu. Jak informował wówczas młodszy brygadier Dawid Wachowski – łącznie udział w akcji wzięło pięć zastępów. Jednak zanim strażacy pojawili się na miejscu, podopiecznych z zadymionego budynku ewakuowali Wiktoria Parkitna i Bartosz Kowalczyk – policjanci z częstochowskiej „piątki”.

Akcja ratunkowa trwała ponad półtorej godziny. W tym czasie ewakuowanych zostało łącznie 25 podopiecznych DPS-u przy ul. Kontkiewicza. Na szczęście żaden z pensjonariuszy nie wymagał hospitalizacji, dzięki czemu po ugaszeniu pożaru mogli udać się z powrotem do swoich pokoi. Do szpitala przewieziono jednak pomagających policjantów, u których pojawiły się objawy zatrucia dymem. Po odpowiedniej konsultacji medycznej, również oni wrócili do swoich domów.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy Wiktoria Parkitna i Bartosz Kowalczyk ryzykowali własne życie w celu ratowania osób z pożaru. Zaledwie kilka miesięcy temu z zadymionego mieszkania w bloku ewakuowali jego lokatorów.

Fot. KMP w Częstochowie

 

  • mz
Najnowsze artykuły