24.05.2018

Zobaczyli, jak pracują policjanci

Uczniowie ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Myszkowie odwiedzili myszkowską komendę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca policjantów i zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca w budynku komendy. Z najmłodszymi spotkali się sierż. Maciej Sobieraj i sierż. Sztab. Mariusz Matyja.

Grupa uczniów z klasy trzeciej ze szkoły podstawowej nr 2 z Myszkowa odwiedziła myszkowską komendę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba policjantów. Goście zobaczyli dyżurkę, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także policyjny radiowóz. O ciekawostkach służby policjantów opowiedzieli dzieciom sierż. Sztab. Mariusz Matyja z wydziału prewencji i sierż. Maciej Soibieraj z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wyjaśniali na czym polega trud, ale i satysfakcja z pełnienia policyjnej służby. Maluchy z entuzjazmem słuchały opowieści o tajnikach pracy mundurowych i z ciekawością oglądały elementy ich wyposażenia do służby. Wszystkie dzieci mogły obejrzeć od środka policyjny radiowóz. Na koniec wychowawczyni klasy 3a na ręce mundurowych przekazała podziękowanie dla szefa myszkowskich policjantów mł. insp. Jacka Kurdybelskiego za przeprowadzone spotkanie z policjantami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły