Zwróć książki bez kary!

10.05.2018

Zwróć książki bez kary!

Przetrzymujesz wypożyczone z biblioteki książki w domu? Otrzymujesz ponaglenia i upomnienia? Wstydzisz się oddać lektury po tak długim czasie? Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju ma na to sposób! Instytucja ogłasza amnestię i przymyka oko na zapominalskich. Przez cały maj można uniknąć kary za przetrzymanie książek i oddać je bez żadnych opłat czy konsekwencji.

Dla tych wszystkich, którzy zapomnieli lub nie mogli z różnych względów zwrócić w terminie wypożyczonych książek, Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju ogłosiła abolicję. W jej ramach można oddać tomy trzymane w domu nawet przez bardzo długi czas. Nie należy się wstydzić ani krępować, w końcu każdemu z nas zdarza się zapomnieć o pewnych sprawach. Tylko teraz do końca maja spóźnialscy czytelnicy mogą uchronić się od płacenia całej kary lub jej części. To świetna okazja, aby uniknąć konsekwencji finansowych i uregulować zaległe zobowiązania wobec Biblioteki.

– Warto oddać zaległe książki, gdyż te mogą przydać się innym czytelnikom, którzy także
chcieliby przeczytać daną pozycję. Ogłaszając amnestię chcemy odzyskać część księgozbioru przetrzymywanego nieraz latami, by mógł w pełnej krasie prezentować się i być ogólnodostępny w Bibliotece – informuje dyrektor GBP w Poraju Anna Wągrowska-Kumor.

  • kg
Najnowsze artykuły