02.08.2017

Dziecko urodziło się martwe

Przypomnijmy, 31 lipca w godzinach nocnych, mieszkanka powiatu pajęczańskiego zgłosiła się do szpitala w Radomsku. Kobieta skarżyła się na bóle brzucha. Przeprowadzone badanie ginekologiczne wykazało, że musiała ona w okresie ostatnich 24 godzin urodzić dziecko. Personel medyczny zawiadomił policję. Błyskawicznie podjęto czynności śledcze, które doprowadziły do znalezienia zwłok noworodka w przenośnej toalecie nad zalewem Zakrzew w Kłobucku. Miejsce, gdzie może znajdować się ciało noworodka, wskazał partner młodej dziewczyny. W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadzono sekcję zwłok. Wynika z niej, że dziecko urodziło się martwe. – Są to wyniki o charakterze wstępnym – podkreśla prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Dla wydania ostatecznej opinii, biegli z medycyny sądowej będą musieli przeprowadzić badania histopatologiczne – wyjaśnia. Przeprowadzone zostaną też badania genetyczne DNA, aby potwierdzić czy 21-latka, która zgłosiła się z bólem brzucha do szpitala w Radomsku, jest rzeczywiście matką noworodka. – Kobieta zaprzecza urodzeniu dziecka. W momencie, gdy lekarze pozwolą, zostanie ona przesłuchana przez prokuraturę – dodaje prokurator Ozimek. Na obecnym etapie biegli nie chcieli odnieść się do tego, czy dziecko urodziło się w dziewiątym miesiącu czy było wcześniakiem.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie tzw. przestępstwa dzieciobójstwa, czyli pozbawienia życia dziecka przez matkę w okresie porodu, pod wpływem jego przebiegu. Jest ono zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły