O nas

O nas

Jesteśmy lokalnym dziennikiem informacyjnym, którego celem jest dostarczanie Wam – Czytelnikom aktualnych wiadomości z miasta i regionu. Oprócz szybkiego, rzeczowego i kompetentnego serwisu znajdziecie u nas również: artykuły publicystyczne, reportaże, felietony, wywiady, wspomnienia, raporty, poradniki itp. Oferujemy Wam również najobszerniejszy serwis sportowy na lokalnym rynku prasowym, który obejmuje wszystkie dyscypliny sportu, ze szczególnym uwzględnieniem żużla, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i kolarstwa. Jesteśmy rzetelni, apolityczni i bezstronni. Nasze wydania ukazują się zarówno w wersji tradycyjnej, papierowej (do kupienia w kioskach RUCHU lub Kolportera) jak i internetowej. Dodatkowo jesteśmy organizatorami najróżniejszych imprez i targów.

Nasz portal jest oczywiście integralną częścią lokalnego dziennika “Życie Częstochowy i Powiatu”. Na naszej stronie znajdziecie najważniejsze wydarzenia z Częstochowy, a także okolic tego pięknego miasta! Obiecujemy Wam być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, będziemy również reagować na Wasze sygnały. Jeżeli znaleźliście jakieś błędy, uważacie, że powinniśmy wprowadzić nowe rozwiązania lub poprawić funkcjonalność serwisu, piszcie na adres: redakcja@zycieczestochowy.pl. Czytelnicy są dla nas najważniejsi!

Razem zmieniamy Śląskie – inwestycje w ekologiczne rozwiązania

01.02.2023

Razem zmieniamy Śląskie – inwestycje w ekologiczne rozwiązania

Kiedy trzy lata temu połączyliśmy wszystkie siły na walkę z pandemią, na drugi plan zeszły kwestie związane z ekologią. Jednak teraz, kiedy skutki zmian klimatycznych są coraz bardziej odczuwalne – zamiast szukać wymówek, należy szukać rozwiązań. Jednym z nich są Fundusze Europejskie i program REACT-EU, który wspiera województwo śląskie w odbudowie gospodarki regionu poprzez dofinansowania do odnawialnych źródeł energii.

Plebiscyt Sportowy 2022

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do oddawania głosów w tradycyjnym corocznym plebiscycie na najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy regionu. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportu. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas obrad kapituły. Głosować można zarówno na naszej stronie www.zycieczestochowy.pl oraz poprzez kupony zamieszczone w naszej gazecie - do 15 lutego 2023 r.

Kto powinien otrzymać tytuł najlepszego zawodnika 2022 roku?

SZKOLENIOWCY

Kto powinien otrzymać tytuł najlepszego trenera 2022 roku?

DZIAŁACZE

Kto powinien otrzymać tytuł najlepszego działacza sportowego 2022 roku?

Quiz

Kliknij w ikonkę w prawym dolnym rogu quizu,
aby go powiększyć.

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.