31.10.2017

Kasa na nowoczesny kompleks sportowy

Blisko 1,2 mln zł dotacji przyznało Blachowni Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację projektu całkowitej modernizacji infrastruktury sportowej obecnego obiektu „Sahary”.

Po uprzednim przygotowaniu pełnej dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwolenia na budowę Burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska wystąpiła do Ministra z wnioskiem o dofinansowanie projektu, którego celem jest:

wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej – hybrydowej o wymiarach 104x66m,
zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania boiska,
wykonanie nowoczesnego i energooszczędnego sztucznego oświetlenia przy zastosowaniu 8 słupów i opraw oświetleniowych LED,
wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni blisko 1100 m2,
zakup i wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt sportowy, tj. bramki, siatki, piłkochwyty,
wykonanie traktów pieszych, biologicznie czynnych z miału bazaltowego i ich wyposażenie w ławki, kosze i stojaki rowerowe.
Łączna wartość kosztorysowa opisanych zadań wynosi prawie 2,4 mln zł. Po podpisaniu stosownej umowy z Ministrem i rozstrzygnięciu procedury przetargowej całość przedsięwzięcia będzie wykonana do jesieni przyszłego roku. Pozwoli to spełnić wieloletnie oczekiwania klubów i stowarzyszeń sportowych gminy i jednocześnie wzbogacić Blachownię o najnowocześniejszą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły