04.08.2017

Trzylatek wyróżniony

Przypomnijmy, w Poraju przy ulicy Armii Krajowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy, kończąc obsługę zdarzenia drogowego, zauważyli idące poboczem dziecko. Niepokój mundurowych wzbudził fakt, że chłopczyk był zupełnie sam, bez opieki osoby dorosłej. Był przy nim jedynie pies – york. Ubrany w koszulkę, slipki i odwrotnie założone buciki, szedł zdezorientowany poboczem drogi. Starszy sierżant Łukasz Ambroży podszedł do dziecka. Malec zaczął płakać i uciekać w kierunku drogi. Policjant wziął chłopca na ręce i próbował uspokoić. Trzylatek był roztrzęsiony i trudno było nawiązać z nim kontakt. Po chwili wskazał palcem kierunek i powiedział jedynie przez łzy “mama”. Sierżant Łukasz trzymając dziecko na rękach poszedł we wskazanym kierunku. Niebywałe okazało się zachowanie psa, który cały czas obserwował policjantów i idąc przed nimi z odległości około 10 metrów, prowadził ich do celu. Drugi z policjantów  sierż. Tomasz Kozak jechał radiowozem i pytał mieszkańców, czy rozpoznają chłopca. Nikt go jednak nie znał, dlatego policjanci postanowili pójść drogą, którą prowadził ich york. Po przejściu około kilometra, pies wbiegł na jedną z posesji i przed drzwiami oczekiwał na policyjny patrol. Stróże prawa razem z dzieckiem weszli do mieszkania. W salonie leżała nieprzytomna kobieta – nie oddychała i nie dawała żadnych oznak życia. Dziecko wpadło w panikę. Do mieszkania w tym czasie wszedł zaskoczony ojciec dziecka, który zaopiekował się synkiem. Mundurowi od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i do czasu przyjazdu karetki przywrócili kobiecie funkcje życiowe, cały czas podtrzymując z nią kontakt. Po przybyciu na miejsce lekarza, okazało się, że kobieta doznała hipoglikemii. Nie wiedziała nawet, że choruje na cukrzycę. Decyzją lekarza została zabrana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Kilka dni temu, bohaterowie tej historii – w tym oczywiście 3-letni Maciuś z pupilem, yorkiem o imieniu Lucky – spotkali się ponownie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Chłopiec pojawił się oczywiście z mamą, która dzięki dzielnemu synkowi oraz fachowej pomocy policjantów została uratowana. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia pogratulowali policjantom, chłopcu i dumnej mamie, oraz nagrodzili bohaterów tej wzruszającej historii.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły