10-te urodziny zespołu AmperA w Pubie Sportowym Stacherczak

02.02.2023

10-te urodziny zespołu AmperA w Pubie Sportowym Stacherczak

Częstochowskich zespół AmperA obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 4 lutego w Pubie Sportowym Stacherczak odbędzie się wyjątkowy koncert Unplugged, podczas którego będzie miała miejsce premiera teledysku do podróżniczej piosenki ,,Ucieczka”.

Zespół powstał z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki. Po wielu latach mocnego grania zapragnęli w życiu odrobiny melancholii i spokoju. Na jednym z przeglądów młodych kapel w Częstochowie zespół spotkał Mateusza Nienartowicza oraz Kubę Bociąga. Powstał wtedy pomysł połączenia sił w akustycznym projekcie. Kolejne próby i koncerty pokazywały, że jest to droga, którą może podążać zespół AmperA. Ostatecznie w skład zespołu wchodzą: wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) oraz perkusjonista (Mateusz Nienartowicz).

Zespół AmperA w ciągu dziesięciu lat zagrał mnóstwo koncertów w najróżniejszych zakątkach kraju. – To szmat czasu. W tym okresie koncertowaliśmy po całej Polsce, nagraliśmy dwa pełne albumy studyjne – Trip i 4Strony, dwa winyle i DVD koncertowe. Poza tym na YouTubie mamy dziesięć klipów – podsumowuje Kuba Bociąga. Zapytany o to, czego publiczność może spodziewać się po sobotnim koncercie odpowiada, że będzie on składał się z dwóch części. – Pierwsza część będzie zupełnie akustyczna, unplugged. W przerwie zaprezentujemy dwa klipy, z czego jeden z nich całkowicie premierowo. W drugiej części koncertu zagramy już z gitarą elektryczną, nasze “normalne” wersje – zapowiada.

Pubie Sportowym Stacherczak przy al. Kościuszki 1. Bilety na jubileuszowy koncert zespołu “AmperA” będzie można nabyć w cenie 50 zł.

fot. materiał prasowy

https://www.facebook.com/zespolampera – profil FB zespołu AmperA

https://www.youtube.com/c/ZespółAmperA – profil YouTube zespołu AmperA

  • opr. nl
Najnowsze artykuły