17.01.2018

12 kolizji w ciągu kilku godzin!

Wygląda na to, że w połowie stycznia zima zaskoczyła kierowców. Zaledwie w ciągu kilku godzin lublinieccy policjanci odnotowali 12 kolizji. Jadący z nadmierną prędkością kierowcy tracili panowanie nad pojazdami i kończyli jazdę dachowaniem, uderzeniem w ogrodzenia lub w inne samochody…

Wszystkie wydarzenia rozegrały się we wtorek (16.01.). Do pierwszego z nich doszło kilka minut przed 10.00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Piasek. Kierujący renault – obywatel Algierii – nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kilka minut później dyżurny komendy przyjął zgłoszenie dotyczące zderzenia bmw z volkswagenem na rondzie Misjonarzy Oblatów w Lublińcu. Niemal w tym samym czasie kolejny zgłaszający poinformował o zderzeniu fiata z volkswagenem na ulicy Sobieskiego. O 11.30 patrol drogówki został skierowany do Sadowa, gdzie zderzyło się audi z peugeotem, a po 10 minutach kolejny zgłaszający poinformował o dachowaniu pojazdu w Woźnikach spowodowanym przez 68-latkę siedzącą za kierownicą fiata, która straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Ranna z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. W samo południe kolejny patrol jechał do Woźnik, gdzie na ulicy Koziegłowskiej zderzyły się dwie ciężarówki. Po upływie kilku minut dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące zderzenia volkswagena z audi w Ligocie Woźnickiej. Tam okazało się, że 24-letni kierowca volkswagena nie posiada uprawnień do kierowania.

Po południu doszło do następnych zdarzeń. Co kilkanaście minut dyżurny odbierał kolejne informacje dotyczące stłuczek, do których dochodziło na terenie całego powiatu. W Kośmidrach na ulicy Lublinieckiej, w wyniku nieprawidłowo wykonanego przez nieustalony pojazd manewru wymijania, kierujący oplem został zmuszony do gwałtownego hamowania, w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał z jezdni. Policjanci proszą o kontakt świadków tego zdarzenia – pod nr tel 34/35 32 255

W Lubecku zderzyli się kierujący volkswagenem i renault, a w Lublińcu na ulicy św. Anny volvo z peugeotem. Pogarszające się warunki utrudniły ruch nawet na parkingach. Na tym przy ulicy Zwycięstwa kierujący audi nie dostosował prędkości i uderzył w słupek.

Do ostatniej kolizji, która na jakiś czas zablokowała ruch na drodze wojewódzkiej doszło w Woźnikach na ulicy Asfaltowej. Kierujący ciężarowym volvo wjechał w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Nadmierna prędkość, pogarszająca się aura i brawura mogą nieść za sobą tragiczne konsekwencje.

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły