12 kwietnia wyrok w sprawie znanego przedsiębiorcy

02.04.2022

12 kwietnia wyrok w sprawie znanego przedsiębiorcy

12 kwietnia w częstochowskim sądzie poznamy wyrok w sprawie Wiesława W. Znany przedsiębiorca z Częstochowy 13 czerwca 2019 roku spowodował śmiertelny wypadek w Kolonii Wierzchowisku, w którym zginął 22-letni mężczyzna.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 13 czerwca 2019 roku przed godziną 15 na DW-483 na skrzyżowaniu ul. Wodociągowej z ul. Pogodną zderzyły się trzy samochody osobowe. Kierujący pojazdem BMW, 69-letni Wiesław W. podczas wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu VW, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z Oplem. 22-letni kierowca Opla poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego 21-letni pasażer w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Pierwszy proces rozpoczął się we wrześniu 2020 roku. Wiesław W. przyznał się do winy, ale  mówił, że nie pamięta okoliczności wypadku, ponieważ zasłabł i stracił świadomość. Oskarżony na sali rozpraw przeprosił rodzinę zmarłego i zapewnił, że chce zadośćuczynić krewnym 22-latka. Miał proponować im już wcześniej pieniądze. Ugodę zawarł z ciężko rannym w wypadku pasażerem opla.

Niestety pierwszego procesu nie udało się doprowadzić do końca. Z powodu choroby przewodniczącej składu orzekającego, konieczny był wybór nowego przewodniczącego i rozpoczęcie procesu od nowa. Ten ruszył na początku marca.

1 kwietnia zakończono przewód, a publikację wyroku zaplanowano na 12 kwietnia.

 

  • TS
Najnowsze artykuły