130 tysięcy na modernizację przejścia dla pieszych

19.06.2022

130 tysięcy na modernizację przejścia dla pieszych

130 tysięcy złotych ma kosztować modernizacja przejścia dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej przy ulicy Kühna w Olsztynie i prace związane z poprawą bezpieczeństwa w tym rejonie. Na ten cel udało się uzyskać 50 tysięcy złotych dofinansowania z Marszałkowskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego.

Program jest realizowany i finansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Aby poprawić bezpieczeństwo przy budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie, na ul. Kühna zmodernizowane zostanie przejście dla pieszych, powstanie doświetlenie, a także sygnalizacja interaktywna. Władze zamierzają również dokonać zmiany organizacji ruchu przy ul. Szkolnej. Pojawią się również barierki przy nowo powstałym żłobku.

Koszt całego zadania wyniesie ok. 130 000 zł. 60 000 zł sfinansuje Starostwo Powiatowe w Częstochowie, a ok. 20 000 zł gmina dopłaci z własnych środków.

– Prace ruszą w najbliższych tygodniach. Każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci jest dla nas bardzo ważna, dlatego cieszymy się z tych środków finansowych – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

  • oprac. kg
  • zdj. UMiG Olsztyn
Najnowsze artykuły