16-latek zatrzymany za podpalenia lasów

25.08.2023

16-latek zatrzymany za podpalenia lasów

Na przełomie maja i czerwca tego roku w leśnictwie Wręczycy Wielkiej doszło do kilku pożarów. Dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Jak się okazało, we wszystkich przypadkach ich przyczyną było celowe podpalenie. Podejrzany 16-latek usłyszał już zarzut.

– Policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej ustalili, że zarzewia ognia nie powstały przypadkowo i najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia. Mundurowi dokładnie sprawdzili miejsca zdarzenia i wytypowali sprawcę podpaleń. Okazał się nim kilkunastoletni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który przyznał, że celowo podłożył ogień. – poinformował KPP w Kłobucku. Pożary lasów wzniecane przez 16-latka spowodowały zniszczenie około 10 arów sosnowego młodnika i łączne straty w wysokości prawie 2,5 tys. zł

– W niedzielę, 20 sierpnia 16-latek usłyszał zarzut podpalania lasu. Z zebranych dotychczas przez policjantów z Wręczycy Wielkiej materiałów wynika, że mieszkaniec powiatu kłobuckiego podpalał poszycie leśne za pomocą zapalniczki. Swoim działaniem sprawca stworzył wielkich rozmiarów zagrożenie dla lasów, którego następstwem były między innymi straty finansowe w wysokości prawie 2500 złotych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny – dodaje Policja z Kłobucka.

 

Zdjęcie poglądowe/ Freepik

  • opr. mz
Najnowsze artykuły