30-latek miał 3,5 promila. To nie przeszkodziło mu wsiąść za kierownicę iveco

28.11.2023

30-latek miał 3,5 promila. To nie przeszkodziło mu wsiąść za kierownicę iveco

545 kierowców zostało skontrolowanych przez kłobucką drogówkę w ramach akcji “Trzeźwość”. Działania prowadzone były w poniedziałkowy poranek, w różnych miejscach na terenie powiatu kłobuckiego. Niestety aż czterech kierowców prowadziło pojazdy “na podwójnym gazie”.

Około godziny 6.15 w Borowiance policjanci zatrzymali do kontroli citroena, którego 54-letni kierowca miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Zaledwie 15 minut później na ulicy Brzeźnickiej w tej samej miejscowości, stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poruszającego się mercedesem. 38-letni mężczyzna również miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Około godziny 7.30 w Pacanowie, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy iveco. 30-letni mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, a na koncie cofnięte uprawnienia – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku i dodaje, że aktualnie sprawą nietrzeźwych kierujących zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie.

Mandatem karnym w wysokości 2500 złotych został ukarany również 59-latek, który poruszał się rowerem po drodze w Ostrowach nad Okszą, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kłobucka policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. – Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez pijanych kierowców! – dodaje KPP.

 

fot. Policja

  • opr. pn
Najnowsze artykuły