39-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był pod wpływem amfetaminy

08.12.2023

39-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był pod wpływem amfetaminy

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który zamiast zatrzymać się do policyjnej kontroli, zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy, a na koncie miał szereg innych przestępstw. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Policjanci z OPI kłobuckiej komendy, podczas patrolu, zwrócili uwagę na osobowego chevroleta, którego kierowca poruszał się nerwowo. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierowca, zamiast się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali uciekiniera.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego ma na koncie szereg przestępstw, w tym prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i ich posiadanie. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mężczyzna był trzeźwy. Jednak badanie policyjnym narkotesterem wykazało, że może być pod wpływem amfetaminy. Ostatecznie potwierdzi to wynik pobranej do badania krwi.

Kryminalni wyjaśniają teraz pod nadzorem częstochowskiej prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem amfetaminy. Z uwagi na popełnione niedawno inne przestępstwa, na wniosek śledczych sąd aresztował go na dwa miesiące.

 

  • źródło: KPP Kłobuck
Najnowsze artykuły