48-latek ukradł rower wart 8 tys. zł. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i odzyskali jednoślad

16.04.2024

48-latek ukradł rower wart 8 tys. zł. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i odzyskali jednoślad

Kryminalni z częstochowskiej „jedynki” ustalili i zatrzymali 48-latka, który dokonał kradzieży roweru warto 8 tys. złotych. Jednoślad został już odzyskany, a złodziej usłyszał zarzut kradzieży. To nie pierwsze przewinienie mężczyzny, więc za ten czyn odpowie jako recydywista.

– W sobotę do Komisariatu I Policji w Częstochowie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży roweru. Jednoślad został pozostawiony „na chwilę” przy jednym z lokali w centrum Częstochowy. Jednak ta „chwila” wystarczyła złodziejowi, aby ukraść warty 8 tysięcy złotych elektryczny rower. Kryminalni z „jedynki” bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Pomógł monitoring miejski, który zarejestrował tę kradzież. Stróże prawa od razu rozpoznali sprawcę. Okazał się nim być dobrze zanany ze swojej przestępczej działalności 48-letni mieszkaniec Częstochowy. Wystarczyło kilkanaście minut, aby zatrzymać rabusia i odzyskać skradziony jednoślad. Rower wrócił do swojego właściciela, a rabuś trafił do policyjnego aresztu – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Odpowie za kradzież jako recydywista.

Policja ostrzega!

Aby uniknąć podobnych rozczarowań, należy odpowiednio zabezpieczyć swój rower:

Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru na klatce schodowej, pod sklepem i innych ogólnie dostępnych miejscach – wykorzystuj do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia.
Warto wyposażyć jednoślad w solidny łańcuch i kłódkę, aby przypinać go do trwałego elementu, np. budynku, znaku drogowego, balustrady itp.
Zaopatrzyć, zwłaszcza drogie rowery w tzw. „tajnopis” – specjalne znaki widoczne w promieniach ultrafioletowych,
Jeśli rower nie posiada, numerów fabrycznych można nanieść, np. swój numer PESEL w warsztacie mechanicznym.
Jeżeli musisz zostawić, rower w piwnicy dopilnuj, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, wyczul sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic. Zachowaj kartę gwarancyjną roweru, a jeśli jej nie posiadasz, spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne (zrób także zdjęcie swojego roweru) – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży.

  • źródło: KMP w Częstochowie
  • opr. pn
Najnowsze artykuły