50-latek chciał przekupić policjantów, obiecując im… 100 gram kokainy

02.04.2024

50-latek chciał przekupić policjantów, obiecując im… 100 gram kokainy

Nawet 8 lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi Częstochowy, wobec którego interweniowali stróże prawa z częstochowskiej „trójki”. Pijany i awanturujący się mężczyzna nie chciał trafić do izby trzeźwień, więc postanowił przekupić funkcjonariuszów… kokainą.

Policjanci z częstochowskiej „trójki” pełniący służbę na terenie miasta otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który w swoim domu przy ulicy Czartoryjskiego wszczął awanturę z żoną.
Przybyły pod wskazany adres patrol potwierdził, że 50-letni mężczyzna jest pijany.
– Jak wykazało badanie, w jego organizmie znajdowały się prawie 3 promile alkoholu. Chwilę po przeprowadzonym badaniu, gdy tylko usłyszał, że najbliższe godziny spędzi trzeźwiejąc na izbie wytrzeźwień, mężczyzna nie krył zdziwienia. W czasie realizowanego doprowadzenia obiecał mundurowym 100 gramów kokainy, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności. Tłumaczył, że “towar” równie dobrze mogą spieniężyć, bowiem (jak zapewniał) 1 gram tego narkotyku kosztuje 700 złotych… – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Mundurowi zmienili decyzję, co do 50-latka. W efekcie zamiast do wytrzeźwienia, trafił do policyjnego aresztu.
Gdy “doszedł do siebie”, usłyszał prokuratorski zarzut. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenie majątkowe w wysokości 1 tysiąca złotych.  Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia.

  • źródło: KMP w Częstochowie
  • opr. pn
Najnowsze artykuły